top of page

Wİ-Fİ NEDİR ?

Wi-Fi, kişisel bilgisayar, akıllı telefon, oyun konsolu ve dijital işitsel cihazların kablosuz ağ sahası içerisinde internete bağlanmasını sağlayan bir cihazdır. Wi-Fi'ın erişim noktaları, bir oda gibi küçük alanlardan, birkaç milkarelik geniş alanlara kadar etki edebilir, buralarda internet erişimini sağlayabilirler. Ev ve ofislerdeki özel kullanımının yanında kamuya ait alanlarda da ücretsiz olarak veya diğer ticari şekillerde kullanılmaktadır. Havaalanları, otel ve restoran gibi yerlerde genel olarak bu hizmet kullanılmaktadır. (wikipedia.org)

 

Üstünlükler

  • Lisans gerektirmeyen frekanslarda çalışır

  • Ağ için kablolama gereksinimi yoktur, böylece kablo çekilemeyecek binalarda veya binalar arası bağlantılarda kolaylık sağlar.

  • Diğer kablosuz çözümlere göre çok daha ucuz ve kolay alınıp kurulabilir.

  • Birden çok kablosuz erişim noktası kullanılan ağlarda kablosuz dolaşım ile kablosuz iletişim kesilmeden bir erişim noktasından diğerine geçiş yapılabilir.

  • WEP, WPA ve benzeri kablosuz şifreleme yöntemleri veya IEEE 802.1x gibi yetkilendirme yöntemleriyle çeşitli güvenlik seçenekleri sunar.

  • Wi-Fi Global bir standart kümesidir, Wi-Fi dünyanın her yerinde aynı şekilde çalışır.

En son, yeni bir güvenlik standardı, Wi-Fi Protected Setup, kolaylıkla Internet'e bağlanmak için sınırlı grafiksel kullanıcı arayüzüne sahip cihazlar gömülü sağlar. Wi-Fi Protected Setup 2 tip yapılandırmaya sahiptir: Düğme aracılığı ile yapılandırma ve PIN ile yapılandırma. Bu gömülü cihazlar da Şeylerin Internet denir ve düşük-güç, pille çalışan gömülü sistemler vardır. GainSpan gibi gömülü Wi-Fi, Wi-Fi üreticilerin tasarım yongaları ve modülleri bir dizi. (wikipedia.org)
 

Antwifi Avantajları

Diğer internet sağlayıcılarında olduğu gibi artık çok eski bir altyapı sistemi diyebileceğimiz bakır kablo altyapısı kullanılmaz, eski sistemlerde bakır kablo altyapısı kullanır, internet belli bir mesafeye ve belli bir hıza kadar verilebilir, internetin hız ve kalitesi telekom binasına uzaklığı ile doğru orantılıdır mesafe uzadıkça internetin kalitesi ve hızı düşer, aynı zamanda internet kullanıcısı, bakır kablonun olumsuzluklarından doğrudan etkilenir örneğin: kablo kopması, oksitlenme ve oksitlenmeye bağlı korozyon gibi sorunlar internet kullanıcısını doğrudan etikler. 

Klasik internet altyapısında  interneti etkileyen olumsuzluklar bu kadarla kalmaz aynı zamanda saha dolabı, kablo menholü, bina içi ankastresi , bina içi kablo tesisatı internet hat ayırıcısı (splitterin) bozulması hatta binanın yüksek oranda nem alması, bu koşulların tamamı internetinizi kötü yönde etkiler, internetinizi etkilenmeden alabilmeniz için bu bağlantı halkalarının tamamının sağlam olması gerekir yoksa internetiniz en zayıf halkadan kopacaktır. Dolayısıyla en sondan başlayarak en uca kadar bütün aktarım noktalarını gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz öyle olurki bazen bu sorunları çözmek için aylarca uğraşabilirsiniz, maalesef ki bakır kablo ile internet almak bu kadar sorunlara açık bir yapıdır, üstelik bu sistem için bağlı bulunduğunuz telekom işletmesine bakır kablo için ekstradan ücret ödemek zorunda kalırsız, siz bunu faturanızda göremezsiniz fakat servis sağlayıcınız bu ücreti sizin adınıza bakır kabloyu kiralamış olduğu telekom firmasına öder bu rakam mevcut faturanızın büyük bir kısmı oranında olabilir, oysaki Antwifi internet sisteminde zayıf halka yok denecek kadar azdır, interneti az önce sıraladığımız bakır kablo sarmalı olmadan doğrudan alırsınız, sizin için iki etken vardır internet sinyalinin çıktığı çıkış noktası interneti aldığınız alıcı noktası bunun dışında arada hiçbir aktarma organı yoktur kullanılan sinyaller tüm dünyada ücretsiz olan 2,4 ve 5ghz sinyalleridir bu yüzden ekstra bakır kablo ücreti ödemek zorunda kalmazsınız sizin adınıza servis sağlayıcınızda bu ödemeyi yapmak zorunda kalmaz ve doğal olarak bu sizin faturanızı aşağıya çeker.

Antwifi'de kullanmak zorunda olduğunuz bir telefon hattı yoktur, bunu kullanmak zorunda değilsiniz kullanmadığınız zamanda ekstradan borçlandırılamazsınız , limit aşımı yoktur , limit aşımı olmadığı için ödeyeceğiniz bir limit aşım ücretide yoktur, size internet hızı olarak ne söz verildiyse o hızı alırsınız çünkü hızınızı yavaşlatacak adil kullanım kotası yoktur, bağlayıcı sözleşmeler taahhütler yoktur, sistem tamamen ön ödemelidir, ön ödemeli olduğundan herhangi bir sürpriz fatura ile karşılaşmazsınız, Antwifi üçüncü part şirketlerler ile anlaşma yapmaz , bu ne demek ,internette gezinirken bir linki sehven tıkladığınızda satın alma yapmış olamazsınız yani üçüncü parti şirketlerden dolaylı olarak borçlandırılamazsınız, sizi bilmeyiz ama biz sevmiyoruz bizde 99 kuruşlu rakamlarda yok, biz %100 memnun olacağınız bir hizmet alacağınıza söz veriyoruz ve bu yüzden memnun kalmazsanız ilk ay sizden aldığımız bütün ücretleri iade ediyoruz.

Wi-Fi nedir alatmaya çalıştık Antwifi'yi de elimizden geldiğince tanıtmaya çalıştık sizleride bu kusursuz hizmete davet ediyoruz.

bottom of page